• Záhrada, ktorá učí

• O našej premene

• Cieľom projektu je podporiť u žiakov so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami pozitívny vzťah k prírode, umožniť priamy styk s prírodou a zjednodušiť pochopenie vzťahov medzi živou a neživou prírodou v bezprostrednom okolí školy.

Vytvorením vhodných edukačných záhradných prvkov sme chceli zatraktívniť vzdelávanie o prírode v prírode, pre žiakov našej školy, ale aj verejnosti. Pomocou tohto projektu sme získali metodiky, rady, inšpirácie, mentoring, kurzy, niekoľkodňový pobyt vo Vzdelávacom centre Zaježová, pre náš štvorčlenný akčný tím a grant v hodnote 1300 eur. Tento grant sme sa rozhodli použiť na vytvorenie týchto edukačných prvkov v našej záhrade:

Systém zachytávania a využívania dažďovej vody, Pocitový chodník,  Edukačné kamene, obdoba Artušovho kruhu a Orientačné stĺpy so smerovkami na rôzne témy.

Nakoľko celý projekt bol značne poznačený pandemickou situáciou roku 2020, projekt nebol ešte úplne dokončený a dokončenie aj so slávnostným otvorením je naplánované na jar 2021.

V ďalšej záložke si môžete pozrieť fotoalbumy, ako sa nám zatiaľ darilo a čo sme už so Záhradou, ktorá učí zažili, prezentáciu, naše krátke video a podporu tohoto programu.